Městský úřad
Boleslavská 440
507 43 Sobotka
Tel.: 493 571 401

Vítejte v Sobotce

 letecké foto

Město Sobotka (2500 obyv.) je nazýváno jižní branou Českého ráje a leží  70 km severovýchodně od Prahy, mezi Mladou Boleslaví a Jičínem. Jde o město s bohatou historií a kulturní tradicí - každoročně se zde koná festival českého jazyka a literatury Šrámkova SobotkaSobotecký jarmark s festivalem uměleckých řemesel. Centrum Sobotky je městskou památkovou zónou se zachovalou lidovou architekturou (dřevěné roubené domy), urbanisticky hodnotným náměstím, dominantním kostelem a dalšími stavebními památkami. Nad městem se nachází  jedinečný lovecký zámek Humprecht ze 17. století. Ze Sobotky vedou turistické trasy na hrad Kost, hrad Trosky, zámek Staré Hrady nebo do údolí Plakánek

titulka nám.
 

Kalendář akcí
Stavba zámku Humprechtu
Datum: 11. 9. 2016
Čas: 18:00
Místo: zámek Humprecht
více zde
Zámek Humprecht vás srdečně zve na přednášku Mgr. Evy Chodějovské- Bílkové, PhD., týkající se stavebních dějin zámku.
Vyhazovači
Datum: 15. září 2016
Místo: Divadlo Radka Brzobohatého
více zde
Novinky v dopravních předpisech II
Datum: 22. 9. 2016
Čas: 18:00
Místo: Městská knihovna Fráni Šrámka Sobotka
více zde
Městská knihovna Fráni Šrámka ve spolupráci se Školícím střediskem řidičů v Sobotce vás zve na přednášku Novinky v dopravních předpisech II. Vzhledem k velkého ohlasu veřejnosti vás přednášející Mgr. Jiří Hořák seznámí s dalšími novinkami plynoucími ze zákona č. 361/2006 Sb., tentokráte se zaměřením na činnosti řidičů při dopravní nehodě.
Výstava prací kurzu MgA. Adély Brabcové
Datum: 29. 8. - 19. 10. 2016
Místo: Městská knihovna Fráni Šrámka Sobotka
více zde
Galerie Na schodech při Městské knihovně Fráni Šrámka zve na výstavu prací kurzu MgA. Adély Brabcové. Výstava je veřejnosti přístupná vždy ve výpůjčních hodinách knihovny.