Městský úřad
Boleslavská 440
507 43 Sobotka
Tel.: 493 571 401

Vítejte v Sobotce

 letecké foto

Město Sobotka (2500 obyv.) je nazýváno jižní branou Českého ráje a leží  70 km severovýchodně od Prahy, mezi Mladou Boleslaví a Jičínem. Jde o město s bohatou historií a kulturní tradicí - každoročně se zde koná festival českého jazyka a literatury Šrámkova SobotkaSobotecký jarmark s festivalem uměleckých řemesel. Centrum Sobotky je městskou památkovou zónou se zachovalou lidovou architekturou (dřevěné roubené domy), urbanisticky hodnotným náměstím, dominantním kostelem a dalšími stavebními památkami. Nad městem se nachází  jedinečný lovecký zámek Humprecht ze 17. století, který je národní kulturní památkou. Ze Sobotky vedou turistické trasy na hrad Kost, hrad Trosky, zámek Staré Hrady nebo do údolí Plakánek

titulka nám.
 

Kalendář akcí
Hospůdky Českého ráje

Místo: Knihovna Fráni Šrámka v Sobotce
více zde
Výstava "Hospůdky Českého ráje" pořádaná Knihovnou Fráni Šrámka v Sobotce je prodloužena do 28.2.2017.
Carne vale - maso pusť
Datum: 25.2.2017
Čas: 19,00
Místo: Městské divadlo Sobotka
více zde
Divadelní spolek Markvart Váz zve na divadelní představení pro malé i velké. Ve svém masopustním muzikálku odhalí různé zajímavosti. Třeba jak vznikl masopust. Vstupné dobrovolné.
Je neviditelné, ale bolí...
Datum: 8.3.2017
Čas: 18,00
Místo: Knihovna Fráni Šrámka
více zde
Městská knihovna Fráni Šrámka v Sobotce Vás zve na přednášku PhDr. Radky Vokounové.  Přednáška zaměřená na domácí násilí otevírá cyklus témat věnovaných sociální problematice v naší zemi.
Březen měsíc čtenářů
Datum: od 3.3.2017 do 31.3.2017
Místo: Knihovna Fráni Šrámka
více zde
Městská knihovna Fráni Šrámka v Sobotce představuje akce pořádané v březnu - měsíci čtenářů.